• Przechowalnia 0
 • Sonda
  Szukaj treści

  Wpisz szukaną frazę


  Wyszukiwanie zaawansowane

  Forsycja pośrednia multiplat

  1,50 zł

  Wysyłka: 30 dni
  Produkt dostępny (182 szt.)
  Waga:0.10 kg
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:szt.


  Dość gęsty i dość szeroko rozrośnięty krzew
   do 3 m
   wysokości, o pędach wyprostowanych i częściowo zwisających. Górna część pędów ma rdzeń podzielony blaszkami na komory.
  Liście j
  ajowatopodługowate, ciemnozielone,
   przeważnie pojedyncze, czasami tylko 3–listkowe.
   Górna część liści jest piłkowana, dolna przeważnie
   całobrzega.   
   
  Na 1mb. wystarczą 4 sadzonki tej rośliny.
   
   
  Kwiaty jasno lub ciemnożółte, lejkowate, 4–łatkowe, o
   długości do 5 cm. Wyrastają bardzo gęsto na krótkich
   szypułkach na wieloletnich pędach. Roślina kwitnie
   wczesną wiosną (marzec–kwiecień), jeszcze przed
   rozwojem liści. 
   
   
  Ze względu na silny wzrost lepiej sadzić je pojedynczo, nie sprawdzają się jako element większej grupy roślin. Sadzimy je w dużych ogrodach, w miejscach wyeksponowanych. Nie są roślinami wymagającymi, dobrze rosną nawet na glebach lekkich i piaszczystych, lubią stanowiska słoneczne i lekko zacienione, stosowane są również na żywopłoty.
   

  Przycinanie forsycji jest zabiegiem niezbędnym, jeśli chcemy cieszyć się dużą ilością kwiatów. W ten sposób pobudzimy roślinę do kwitnienia. Forsycja zawiązuje pąki kwiatowe tylko na młodych pędach. Gdy pozwolimy forsycji swobodnie rosnąć, pędy zestarzeją się, krzew wytworzy mniej pąków kwiatowych i z roku na rok będzie kwitnąć coraz słabiej. Regularne cięcie pozwala na odmłodzenie krzewu. Sprawi to, że roślina przeznaczy więcej energii na kwitnienie, najlepiej więc przycinać ją co roku. Z cięciem nie zwlekamy - wykonujemy je wiosną zaraz po przekwitnięciu kwiatów, gdyż pędy wyrastające latem nie zdążą zawiązać pąków kwiatowych i krzewy nie zakwitną w następnym sezonie. Krzewów kwitnących wczesna wiosną nigdy nie tniemy przed ruszeniem wegetacji i rozwinięciem się kwiatów, gdyż usuniemy w ten sposób pędy, które będą kwitły tej wiosny. Forsycja zakwitnie, ale skąpo i nie będzie wyglądać efektownie.
   

  Pędy z przekwitłymi kwiatami przycinamy w połowie, tnąc nad zdrowym pąkiem, pozostawiając 1-2 pąki na starych pędach lub w miejscu, w którym wyrastają młode pędy boczne. Usuwając wierzchołki młodych pędów pobudzamy je do wytwarzanie pędów bocznych, w efekcie krzewy ładnie się zagęszczają. Po takim przycięciu forsycja bujnie się rozrośnie, stwarzając dobrą podstawę do kwitnienia w roku następnym. Usuwamy też pędy chore, zasychające i przemarznięte. Jeśli przemarzło dużo pędów, wycinamy je tuż nad ziemią.
   

  Co kilka lat usuwamy połowę pędów trzyletnich oraz pędy starsze, które wycinamy w całości u ich podstawy najniżej jak tylko się da. Takie cięcie forsycji zmusi je do wytwarzania młodych odrostów. Wycinamy także pędy słabe i młode odrosty nadmiernie zagęszczające krzew. W celu odnowienia starych, zaniedbanych krzewów możemy wyciąć je niemal w całości tuż nad ziemią. Roślina szybko wypuści nowe pędy, jednak w tym przypadku nie zakwitnie na wiosnę. Forsycje nadają się na rzadkie żywopłoty. Starsze rośliny, formowane na żywopłoty, po kwitnieniu lekko przycinamy, aby żywopłot zachował zamierzony kształt i pięknie zakwitł w przyszłym sezonie.

  Sadzonki o wysokości 5-10 cm.
  sadzonki w multiplatach.

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  Klienci polecają również:
  • GK Żarnowiec miotlasty

   GK Żarnowiec miotlasty

   10,00 zł

  • Thuja szmaragd

   Thuja szmaragd

   1,40 zł

  • P9 Morwa biała

   P9 Morwa biała

   14,00 zł

  • C2 Pigwowiec pośredni clementine

   C2 Pigwowiec pośredni clementine

   12,00 zł

  • P11 ORZECH WŁOSKI 20-30 CM.

   P11 ORZECH WŁOSKI 20-30 CM.

   15,00 zł

  • P9 GRUSZA POSPOLITA

   P9 GRUSZA POSPOLITA

   10,00 zł

  Powiadomienia

  Forsycja pośrednia multiplat

  Tłumacz Google
  Waluty
  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.