• Przechowalnia 0
 • Strona głównaKrzewy liściaste z gruntuGK Forsycja pośrednia 50 cm.
  GK Dereń biały 30-50 CM.
  Szybki podgląd
  12,00 zł
  GK Forsycja pośrednia 50 cm.
  Szybki podgląd
  10,00 zł
  GK Żylistek szorstki 30-50 CM.
  Szybki podgląd
  4,00 zł
  Sonda
  Szukaj treści

  Wpisz szukaną frazę


  Wyszukiwanie zaawansowane

  GK Forsycja pośrednia 50 cm.

  10,00 zł

  Wysyłka:40 dni,
  produkt na zamówienie
  Produkt dostępny (9593 sztuk)
  Waga:0.10 kg
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:sztuk

  Forsycja - krzew idealny na wiosnę

  Każdy, kto lubi podziwiać naturę i chce, aby jego ogród był pięknym i przyjemnym miejscem do spędzania czasu, forsycja jest ciekawym krzewem, z żółtymi kwiatami. Wymaga starannej uprawy, natomiast odpowiednio zadbana cieszy oko przez długi czas. Wybierając forsycje duże sadzonki w naszym sklepie, oferujemy Ci produkt o wysokiej jakości, pozwalający udekorować twój ogród w pięknym stylu. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty sadzonek forsycji w atrakcyjnej cenie!

  Dość gęsty i dość szeroko rozrośnięty krzew do 3 m wysokości, o pędach wyprostowanych i częściowo zwisających. Górna część pędów ma rdzeń podzielony blaszkami na komory.

  Liście jajowatopodługowate, ciemnozielone, przeważnie pojedyncze, czasami tylko 3–listkowe. Górna część liści jest piłkowana, dolna przeważnie całobrzega.

  Rośliny należy posadzić tak aby korzeń był cały zakopany w ziemię (ok. 20 cm.) i należy zadbać aby miały dostateczną ilość wody przez parę dni po posadzeniu.
   
  Na 1mb. wystarczą 4 sadzonki tej rośliny.
   
   
  Kwiaty jasno lub ciemnożółte, lejkowate, 4–łatkowe, o
   długości do 5 cm. Wyrastają bardzo gęsto na krótkich
   szypułkach na wieloletnich pędach. Roślina kwitnie
   wczesną wiosną (marzec–kwiecień), jeszcze przed
   rozwojem liści. 
   
   
  Ze względu na silny wzrost lepiej sadzić je pojedynczo, nie sprawdzają się jako element większej grupy roślin. Sadzimy je w dużych ogrodach, w miejscach wyeksponowanych. Nie są roślinami wymagającymi, dobrze rosną nawet na glebach lekkich i piaszczystych, lubią stanowiska słoneczne i lekko zacienione, stosowane są również na żywopłoty.
   

  Przycinanie forsycji jest zabiegiem niezbędnym, jeśli chcemy cieszyć się dużą ilością kwiatów. W ten sposób pobudzimy roślinę do kwitnienia. Forsycja zawiązuje pąki kwiatowe tylko na młodych pędach. Gdy pozwolimy forsycji swobodnie rosnąć, pędy zestarzeją się, krzew wytworzy mniej pąków kwiatowych i z roku na rok będzie kwitnąć coraz słabiej. Regularne cięcie pozwala na odmłodzenie krzewu. Sprawi to, że roślina przeznaczy więcej energii na kwitnienie, najlepiej więc przycinać ją co roku. Z cięciem nie zwlekamy - wykonujemy je wiosną zaraz po przekwitnięciu kwiatów, gdyż pędy wyrastające latem nie zdążą zawiązać pąków kwiatowych i krzewy nie zakwitną w następnym sezonie. Krzewów kwitnących wczesna wiosną nigdy nie tniemy przed ruszeniem wegetacji i rozwinięciem się kwiatów, gdyż usuniemy w ten sposób pędy, które będą kwitły tej wiosny. Forsycja zakwitnie, ale skąpo i nie będzie wyglądać efektownie.
   

  Pędy z przekwitłymi kwiatami przycinamy w połowie, tnąc nad zdrowym pąkiem, pozostawiając 1-2 pąki na starych pędach lub w miejscu, w którym wyrastają młode pędy boczne. Usuwając wierzchołki młodych pędów pobudzamy je do wytwarzanie pędów bocznych, w efekcie krzewy ładnie się zagęszczają. Po takim przycięciu forsycja bujnie się rozrośnie, stwarzając dobrą podstawę do kwitnienia w roku następnym. Usuwamy też pędy chore, zasychające i przemarznięte. Jeśli przemarzło dużo pędów, wycinamy je tuż nad ziemią.
   

  Co kilka lat usuwamy połowę pędów trzyletnich oraz pędy starsze, które wycinamy w całości u ich podstawy najniżej jak tylko się da. Takie cięcie forsycji zmusi je do wytwarzania młodych odrostów. Wycinamy także pędy słabe i młode odrosty nadmiernie zagęszczające krzew. W celu odnowienia starych, zaniedbanych krzewów możemy wyciąć je niemal w całości tuż nad ziemią. Roślina szybko wypuści nowe pędy, jednak w tym przypadku nie zakwitnie na wiosnę. Forsycje nadają się na rzadkie żywopłoty. Starsze rośliny, formowane na żywopłoty, po kwitnieniu lekko przycinamy, aby żywopłot zachował zamierzony kształt i pięknie zakwitł w przyszłym sezonie.

  Przedmiotem sprzedaży są roczne sadzonki Forsycji Pośredniej o wysokości od 40 do 60 cm, do wysyłki przycinamy na wysokość 40 cm. jest to zabieg niezbędny który umożliwia roślinie lepsze rozkrzewianie się.
   

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  Klienci polecają również:
  • P9 HORTENSJA BUKIETOWA WIMS RED
   Szybki podgląd

   P9 HORTENSJA BUKIETOWA WIMS RED

   14,00 zł

  • P9 Hortensja bukietowa tardiva
   Szybki podgląd

   P9 Hortensja bukietowa tardiva

   10,00 zł

  • P9 KLON PALMOWY ACER PALMATIUM
   Szybki podgląd

   P9 KLON PALMOWY ACER PALMATIUM

   20,00 zł

  • Dereń jadalny
   Szybki podgląd

   Dereń jadalny

   10,00 zł

  • GK Tawuła van houtte\'a
   Szybki podgląd

   GK Tawuła van houtte'a

   5,00 zł

  • P9 KALINA KORALOWA VIBURNUM OPULUS Xantocarpum
   Szybki podgląd

   P9 KALINA KORALOWA VIBURNUM OPULUS Xantocarpum

   10,00 zł

  Powiadomienia

  GK Forsycja pośrednia 50 cm.

  Tłumacz Google
  Waluty
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.