• Przechowalnia 0
 • Strona głównaWszystkie roślinyMiłorząb dwuklapowy ginko bilobab
  GK Forsycja pośrednia 50 cm.
  Szybki podgląd
  10,00 zł
  GK Dereń biały 30-50 CM.
  Szybki podgląd
  12,00 zł
  GK Żylistek szorstki 30-50 CM.
  Szybki podgląd
  4,00 zł
  Sonda
  Szukaj treści

  Wpisz szukaną frazę


  Wyszukiwanie zaawansowane

  Miłorząb dwuklapowy ginko bilobab

  10,00 zł

  Wysyłka:7 dni
  Produkt dostępny (56 szt.)
  Waga:0.50 kg
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:szt.

  Dorasta w swojej ojczyźnie do wysokości 30-40 metrów. W Europie do 28 metrów. Korona młodych okazów stożkowata, gałęzie odrastają prostopadle do pnia lub kierują się ukośnie, z czasem konary wyginają się ku dołowi, wierzchołek zaokrągla się i cała korona staje się cylindryczna. Okazy męskie od żeńskich można odróżnić po pokroju: drzewa męskie – mają pokrój zbliżony do nagozalążkowych, wyraźnie widać strzałę – pokrój strzelisty, a drzewa żeńskie – pokrój zbliżony do okrytozalążkowych.
  Pień
  Prosty, "strzałowaty". Kora bruzdowana, szarobrunatna, u starszych egzemplarzy głęboko spękana. Gałęzie osadzone na pniu prostopadle. Gałązki zróżnicowane na żółtawopopielate długopędy i gęsto ustawione na nich krótkopędy, o charakterystycznych wałeczkach, będących pozostałościami po opadłych łuskach i liściach (do ok. 4 cm długości). Długopędy roczne często grubsze na końcu niż u nasady. Okazy żeńskie i męskie można odróżnić po pędach: żeński pęd ma pąki małe i na wierzchołku zaostrzone a męski duże i zaokrąglone.
  Liście
  Pąki są grube i ostro zakończone. Mają zieloną bądź czerwoną barwę. Liście są skrętoległe na długopędach, blaszka liściowa klapowana, na krótkopędach są gęsto skupione i ułożone okółkowo po 5-8, a blaszka liściowa jest wachlarzowata. Kształt szerokowachlarzowaty, blaszka skórzasta, twarda, zielona, aparaty szparkowe jak u okrytozalążkowych na spodniej stronie liści, o unerwieniu widlastym, rozgałęziającym się dychotomicznie, jesienią przebarwiają się na kolor jaskrawożółty (już w drugiej dekadzie września przebarwia się; liście utrzymują się na drzewie aż do ujemnych temperatur, a potem bardzo długo utrzymują się żółte na powierzchni gleby). Liście posiadają wcięcie na wierzchołku jeśli wyrastają z długopędów, natomiast te na krótkopędach wcięcia nie posiadają.
   
       Drewno
  Zróżnicowane na jasnobrązowy biel i czerwonawożółtą twardziel, posiada jedwabisty połysk oraz zwartą strukturę z wąskimi i dobrze widocznymi słojami rocznymi, przypomina drewno drzew iglastych - jest lekkie i miękkie, poza tym odporne na gnicie i ogień, bardzo cenione, stosowane w rzeźbiarstwie oraz do produkcji mebli i pojemników do przechowywania japońskiej wódki sake.

  Owoce
  Nasiona są żółte, na długiej szypule, otoczone mięsistą osnówką. Przypominają śliwkę o średnicy około 2,5–3 cm (Uwaga: nie należy ich mylić z owocami – nagonasienne nie wytwarzają owoców). Prażone nasiona są jadalne. Osnówki maja nieprzyjemny zapach zjełczałego masła.

  Przedmiotem sprzedaży są dwuletnie sadzonki miłorzębu
  dwuklapowego o wysokości od 10 do 20 cm.
  Sadzonki w doniczkach P9.


  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  Klienci polecają również:
  • P11 DAGLEZJA SINA
   Szybki podgląd

   P11 DAGLEZJA SINA

   13,00 zł

  • P11 Morwa czarna
   Szybki podgląd

   P11 Morwa czarna

   20,00 zł

  • Dereń jadalny
   Szybki podgląd

   Dereń jadalny

   10,00 zł

  • P9 LAUROWIŚNIA WSCHODNIA NOVITA
   Szybki podgląd

   P9 LAUROWIŚNIA WSCHODNIA NOVITA

   10,00 zł

  • P11 Aronia melanocarpa 40-60 cm.
   Szybki podgląd

   P11 Aronia melanocarpa 40-60 cm.

   14,00 zł

  • Lilak pospolity syringa vulgaris
   Szybki podgląd

   Lilak pospolity syringa vulgaris

   20,00 zł

  Powiadomienia

  Miłorząb dwuklapowy ginko bilobab

  Tłumacz Google
  Waluty
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.